PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

W poniedziałek 12 maja 2014 roku klasa 3a gościła przyszłych pierwszoklasistów, dzieci z X grupy wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Misiak z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, w której część z nich od września będzie się uczyć. Dzieci zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna i miały okazję usiąść w ławce szkolnej, co sprawiło, że mogli poczuć się jak uczniowie. By się bliżej poznać, każdy uczeń oraz przedszkolak wykonał wizytówkę. Następnie wszyscy uczestniczyli w zajęciach pt. „Przepis na pisarza”. Na początku były rozmowy na podstawie historyjki obrazkowej o tym Jak powstaje książka? oraz Kto może zostać pisarzem?, Jakie książki lubimy czytać?…… Kolejnym zadaniem było wspólne wykonanie książeczki o ulubionym zwierzątku lub bohaterach znanych bajek. Potem uczniowie i przedszkolaki zaśpiewali ulubione piosenki. Na pamiątkę wizyty goście otrzymali SMOKI SKARBONKI wykonane wcześniej przez uczniów oraz książeczkę zrobioną w czasie zajęć. W podziękowaniu za wspólną lekcję przedszkolaki wręczyły uczniom wcześniej przygotowane laurki. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Zajęcia prowadziła wychowawczyni klasy 3a Pani Modesta Szczęsna.