Ogólnopolski konkurs plastyczny „Malowane poezją”

Laureatki konkursuDnia 13 maja 2015 roku uczennice naszej szkoły – Julia Michaluk z klasy Id i Martyna Stawinoga z klasy IIIa wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „MALOWANE POEZJĄ”. Zadaniem konkursowym było zilustrowanie wybranego tekstu poetyckiego, zaś ideą przewodnią stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania własnego odbioru poezji. Hasło konkursu zachęcało do wyboru tekstów, czytania i interpretacji. „Poezja otwiera przed nami świat doznań i wzruszeń. Czytajmy więc!”. Komisja konkursowa to zarówno specjaliści w dziedzinie plastyki, jak również malarka i poetka Dorota Kusztykiewicz.
Wyjazd do Aleksandrowa, malowniczą trasą umożliwiającą podziwianie uroków wiosny, zorganizowano w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów reprezentujących: Gminną Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny, Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Urząd Gminy. Spotkanie było połączone z częścią artystyczną – wokalną i recytatorską oraz wystawą nagrodzonych prac. Warto dodać, że na wystawę zakwalifikowano także pracę Jakuba Tregera – ucznia klasy IIIa. Nasi reprezentanci pracowali pod kierunkiem Pań Jadwigi Tarasiuk i Renaty Stawinogi.

20150513_120416 20150513_114411 20150513_112924