Chroń dziecięce uśmiechy

Dnia 23 maja 2017r. odbyło się podsumowanie programu zdrowotnego Chroń dziecięce uśmiechy realizowanego w roku szkolnym 2016/2017 w klasach 3a i 3b przez wychowawczynie: Modestę Szczęsną i Jolantę Falkowicz. Zadaniem uczniów było poznanie zasad dotyczących higieny jamy ustnej oraz wypracowanie nawyków służących profilaktyce zdrowia zębów. Dzieci pracowały w tematycznych książeczkach  edukacyjnych  Ja i moje zęby , a regularne wizyty u stomatologa potwierdzały podpisem w legitymacjach członkowskich Klubu Wiewiórka PCK. Wierzymy, że zdobyta wiedza pozwoli uczniom świadomie,  właściwie i samodzielnie zatroszczyć się o piękny uśmiech. Program realizowany był we współpracy z tutejszym oddziałem PCK, którego pracownicy przekazali uczniom upominki – zestawy Super Wiewiórki. Dziękujemy Pani Agnieszce Grzesiuk z oddziału PCK za zaangażowanie, a Rodzicom uczniów i im samym za to, że chętnie skorzystali  z dodatkowej oferty ważnych i ciekawych zajęć  edukacyjnych w naszej szkole.

Jolanta Falkowicz