„Cyberprzemoc na wokandzie”

Stop cyberprzemocy! To hasło, które w naszej szkole padało kilkakrotnie 20 marca podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas: IIf, IIb i IIIa zorganizowali, na wzór przeprowadzanych z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Impreza przybrała formę przedstawienia zatytułowanego „Cyberprzemoc na wokandzie”. Uczniowie zainscenizowali rozprawę sądową, gdzie na ławie oskarżonych zasiadła Cyberprzemoc, której zarzucono, że nagminnie i notorycznie doprowadza do tragedii młodych ludzi. W toku burzliwego procesu udowodniono winę oskarżonej, skazując ją na karę dożywotniej, bezowocnej tułaczki w przestrzeni sieciowej. Całe przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie  uwagi każdego ucznia na niebezpieczeństwa, które kryją się w cyberprzestrzeni i na to, że każdy może wyrządzić komuś krzywdę niby niewinnie siedząc przed ekranem komputera.
Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem byłoby odłączyć internet i pozbyć się tym samym cyberprzemocy, ale w erze całkowitego skomputeryzowania prawie każdej dziedziny życia jest to niemożliwe. Internet to także kopalnia pozytywnej wiedzy. Jedyne, co możemy zrobić to działać wspólnie i postępować zgodnie z zasadami zachowań internauty, które również tego dnia były kilkakrotnie przedstawione. Ważne jest to, że każdy jest swoim sędzią i rozstrzyga czyny we własnych sumieniach, dowiadując się co można a czego nie w cyberprzestrzeni.

Monika Kędziora

Uczniów przygotowała Pani Monika Kędziora, dziękujemy!