Lapbooki uczniów 3e

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz korzystając z zasobów biblioteki szkolnej klasa III e wykonała Lapbooki – książeczki z ruchomymi elementami. Omawiając lekturę Romana Pisarskiego O psie, który jeździł koleją uczniowie w swoich książeczkach umieścili następujące informacje: nacobezu, plan wydarzeń, charakterystykę głównego bohatera, swoje uwagi i spostrzeżenia, a także wymyślili inne zakończenie książki. Były to ciekawe lekcje z lekturą. Metoda ta bowiem odznacza się nieograniczonymi walorami edukacyjnymi, porządkuje wiedzę uczniów i pobudza ich kreatywność. Z kolorowych lapbooków zrobiona została wystawa w sali 204. Zainteresowanych zapraszamy do oglądania naszych prac.

Iga Mazurek-Racka