Listopadowe świętowanie w „Jedynce:

10 listopada 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie klas VIIb i VIIc przygotowali dla młodszych Koleżanek i Kolegów klas 0-V scenkę, w której przybliżyli młodszym ideę wolności i niepodległości. Byli to: Klaudia Borzęcka, Kaja Lato,Julia Guz, Wiktoria Zyga, Anita Ziemska, Paweł Dejko, Wojciech Małyska, Jakub Budzyński, Mateusz Ciechański, Mateusz Bednarczyk i Olaf Wójcik. Piękne piosenki zaśpiewał szkolny chór „Allegro” oraz solistki Maja Jaworska i Maja Tchórz.

Ważne fakty historyczne przypomnieli zebranym Gabriela Niedźwiadek z klasy VIb i Jakub Treger z klasy VIa, wiersze o tematyce patriotycznej recytowały Karolina Sidor z klasy Vb i Dominika Piotrowiak z klasy VIIc.

W przygotowaniu uroczystej akademii uczniów wspierali nauczyciele: Pani Maria Droś, Pani Marzanna Sypniewska i Pan Marek Góralski. O scenografię zadbali Pani Jolanta Grelik i Pan Marcin Wróblewski. Nad Pocztem Sztandarowym Szkoły czuwała Pani Eliza Och.

Marzanna Sypniewska