„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W środę 15 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyły się eliminacje powiatowe 40. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubartowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.
Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Do udziału w rywalizacji stanęło 27 uczniów ze szkół z terenu powiatu lubartowskiego, którzy zmierzyli się z testem wiedzy obejmującym zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Następnie uczniowie, którzy najlepiej napisali test, odpowiadali na pytania Komisji.
Wśród przedstawicieli szkół podstawowych zwyciężył Jakub Budzyński, uczeń klasy 6c. Dziękujemy Pani Bożenie Kobyłce za opiekę nad uczniem, a Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się już w kwietniu.

Młodzież Zapobiega Pożarom