Narodowe Święto Niepodległości w Jedynce

Dnia 14 listopada 2016 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które tym razem odbyły się w Lubartowskim Ośrodku Kultury w sali kinowej. Uroczystość rozpoczęła piosenka „Ojczyzno ma” w wykonaniu zespołu Allegro przygotowanego przez Panią Marię Droś. Uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście przypomnieli sobie najważniejsze fakty historyczne związane ze świętem zawarte w prezentacji multimedialnej. Ideę wolności w  formie teatru cieni wyjaśnił spektakl „Słowik w klatce” oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena zagrany przez uczniów klasy VIa przygotowanych przez Panią Ewę Miduch. Całość zamknęła piosenka w  przejmującym wykonaniu Mai Jaworskiej (przygotowanej przez Panią Marię Droś), której refren brzmiał:

„Uwięziony ptak nie śpiewa.

A czy wiesz dlaczego?

Bo nie spotkasz w klatce

nigdy ptaka szczęśliwego.”

Od strony plastycznej przedsięwzięcie wsparli Pani Edyta Kosik, Pan Marcin Wróblewski i Pani Jolanta Grelik.

Ewa Miduch