Niesamowita lekcja historii…

Po omówieniu lektury Pawła Beręsewicza Czy wojna jest dla dziewczyn? uczniowie klasy III e postanowili znaleźć odpowiedz na pytanie postawione w tytule. Dlatego też w piątek 16 września przybył do uczniów niezwykły gość  pani Krystyna Guz. Babcia Julki opowiadała o II wojnie światowej, którą przeżyła mając zaledwie 16 lat. Wspominała jak na początku września, gdy w Warszawie odbywały się bombardowania, na piechotę postanowiła wrócić do Lubartowa. Opowiadała, jak udało jej się uniknąć wywózki na roboty do Niemiec, jak chowała w swoim domu broń polskich żołnierzy, jak pomogła pewnej Żydówce. To była niezwykła lekcja… Uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali tych historii. Wyręczyli pani Krystynie kwiaty i obrazki, na których znalazły się hasła: Dziękujemy; Jest Pani naszą Bohaterką; Podziwiamy Panią; Imponuje nam Pani itd.