Świetlica

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica szkolna jest czynna od godziny 6.45 do 16.45.

W świetlicy pracują nauczyciele:

• p. Maria Droś
  • p. Agnieszka Jeżowska
  • p. Magdalena Król
  • p. Kalina Krówczyńska
  • p. Katarzyna Praczyk
  • p. Aigul Kosmagambetova-Wójtowicz
  • p. Jarosław Wojciukiewicz
  • p. Marcin Wróblewski

REGULAMIN ŚWIETLICY

Świetlica szkolna stanowi ważne ogniwo w systemie współczesnego wychowania i opieki nad dzieckiem. Jest pozalekcyjną formą wychowawczo- opiekuńczej działalności szkoły dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych oraz dla dzieci wychowujących się w warunkach niekorzystnych dla ich rozwoju.

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.

Do zadań świetlicy należy :

1.     Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej.

2.     Organizowanie gier i zabaw ruchowych.

3.     Kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.

4.     Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, organizowanie zajęć w tym zakresie.

5.     Kształtowanie nawyków higieny osobistej oraz poszanowania zdrowia.

6.     Pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

7.     Rozwijanie samodzielności i samorządności oraz społecznej aktywności.

8.     Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami i środowiskiem lokalnym.

ORGANIZACJA PRACY ŚWIETLICY

1.     Świetlica szkolna jest czynna  od godziny 6.45 do 16.45.

2.     Świetlica jest czynna codziennie w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w szkole.

3.   Jednostka zajęć świetlicowych wynosi 60 minut i jest dostosowana do możliwości psychofizycznych dzieci.

4.    Świetlica realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy opiekuńczo – wychowawczej.

5.   Uczniowie przebywający w świetlicy uczestniczą w imprezach szkolnych i pozaszkolnych.

6. Świetlica organizuje też własne przedsięwzięcia.

ZASADY PRZYJĘĆ UCZNIÓW

1.    Do świetlicy szkolnej przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie klas I – III. W miarę wolnych miejsc przyjmowani są uczniowie klas IV – VI.

2.    Świetlica zapewnia również opiekę uczniom zwolnionym z lekcji religii.

3.    Przyjmowanie uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów. Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można otrzymać w świetlicy lub pobrać ze strony internetowej szkoły. Wypełnioną kartę należy złożyć w świetlicy w wyznaczonym terminie.

4.    Zapisy do świetlicy trwają od 1 do 30 września. Jeżeli sytuacja ucznia wymaga, może być on przyjęty do świetlicy w ciągu roku szkolnego.

5.    Prawa i obowiązki ucznia uczęszczającego do świetlicy określa Statut Szkoły i regulamin świetlicy.

6.    Uczniowie odbierani są ze świetlicy przez rodziców/prawnych opiekunów lub osoby upoważnione (wymienione) przez rodziców w karcie zgłoszenia.

Samodzielnie do domu mogą wracać uczniowie posiadający pisemną zgodę  rodziców.

7.    Rodzice uczniów zapisanych do świetlicy wnoszą dobrowolną opłatę

w wysokości 2 złote miesięcznie.

KARTA ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY