Wizyta w Sądzie Najwyższym

Prawie trzydzieścioro uczniów z klas ósmych wzięło udział w wycieczce do Warszawy z okazji dnia wiedzy o prawie. Propozycję takiego wyjazdu dostała nasza szkoła, dzięki zdobyciu miejsca na podium w konkursie prawniczym. Konkurs ten odbył się 7 marca tego roku. Brali w nim udział: Kuba Budzyński, Mateusz Ciechański i Julia Guz, dzięki swojej ogromnej wiedzy zdobyli 1 miejsce w II etapie i 3 miejsce w finale.

Podróż do stolicy miała miejsce 22 marca. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Sądu Najwyższego, gdzie mieliśmy okazję rozmawiać z Michałem Laskowskim  rzecznikiem SN. Sędzia ten ze szczegółami opowiedział nam o pracy sądów i osób w sądzie. Podczas naszej obecności została przeprowadzona symulacja rozprawy. Na pożegnanie zostaliśmy obdarowani maskotkami z wydawnictwa książek wiedzy prawniczej – Wolters Kluwer. Następnym obiektem naszej wędrówki był Narodowy Bank Polski. W tym miejscu dowiedzieliśmy się bardzo ważnych i cennych informacji. Jak wyglądały pierwsze monety, jak odróżnić sfałszowane pieniądze od tych prawdziwych, a także jak wygląda skarbiec państwa.

Wyjazd zakończyliśmy wizytą w Złotych Tarasach w kinie 360. Jest to nowa technologia oglądania filmów, obraz otacza nas z każdej strony. Zakładając gogle mamy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do samego środka filmu.

Podróż ta każdemu z nas się podobała!

Julia Guz