Chrońmy Ziemię!

CHROŃMY ZIEMIĘ! Pod takim hasłem 24 kwietnia odbył się konkurs przyrodniczy dla klas trzecich, który miał na celu kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce                 o środowisko. Uroczystość rozpoczęła  Pani Dyrektor Barbara Walczak, która powitała wszystkich uczestników. Następnie dzieci z grupy przedszkolnej, przygotowane przez Panią Katarzynę Sołygę, przedstawiły improwizacje muzyczno – ruchową Leśne duszki.

Konkurencje, w których uczniowie klas trzecich musieli się wykazać, to między innymi: wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej, sprawdzanie wiedzy ekologicznej, rozwiązanie krzyżówki, zadanie Prawda czy fałsz oraz rebus. Za każde zadanie uczniowie otrzymywali punkty, a oceniała je komisja w składzie: Pani Dyrektor Barbara Walczak, Pani Jolanta Sztejnbis – pedagog  i Pani Karina Marczuk przedstawiciel Związku Komunalnego  Gmin Ziemi  Lubartowskiej.

Po wykonaniu wszystkich konkurencji Pani Karina Marczuk przedstawiła i przeprowadziła krótki quiz na temat segregacji śmieci. Ogłoszono wyniki i  uczniowie przystąpili do ślubowania ekologicznego, po czym wspólnie zaśpiewali piosenkę „Świat woła o pomoc”.  Na zakończenie wręczono dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Związki Komunalne Gmin Ziemi Lubartowskiej i Radę Rodziców Szkoły.

Organizatorami turnieju były Panie: Modesta Szczęsna, Jolanta Falkowicz, Katarzyna Sołyga.

Bardzo dziękujemy organizatorom, uczestnikom oraz fundatorom upominków.