Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Uczniowie klasy 2 e (oddział gimnazjalny) pomyśleli o swoich młodszych kolegach, koleżankach i wraz z Panią Igą Mazurek-Racką – nauczycielką języka polskiego, przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Dziecka, które zobaczyły klasy 0 –VI. Pracowali nad spektaklem przez pół roku i zabrali widzów w cudowną podróż razem z Małym Księciem.

Odwiedzili różne planety, spotkali ciekawych ludzi, zwierzęta,  ale przede wszystkim przeżyli lekcję życia. Dowiedzieli się, że Mały Książę ma niewiele, jednak cieszy się z tego, co ma. Często się śmieje, zachwyca codziennymi rzeczami. Kocha zachody słońca. Jest postacią wrażliwą i dobrą. Okazuje wszystkim szacunek. Nie krytykuje i nie wyśmiewa się. Potrzebuje drugiej osoby, żeby czuć się szczęśliwym. Prawdziwym światem jest dla niego świat uczuć. Były to niezapomniane chwile i przeżycia zarówno dla widzów, jak i samych aktorów.