Jedynka na niebiesko- dla autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają trudności w obszarze mowy i komunikacji, relacji społecznych, inaczej spostrzegają otaczający świat.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że średnio w każdym roczniku naszej Szkoły jest jeden uczeń doświadczający wspomnianych trudności i potrzebujący od nas bezwarunkowej akceptacji, życzliwości oraz wsparcia.
Osoby w spectrum autyzmu należą do grupy najbardziej narażonej na dyskryminację, wykluczenie i przemoc, dlatego w dniu 2 kwietnia pokaż swoją solidarność z osobami z autyzmem i „zaświeć się” na niebiesko razem z nami.