Książka twoim przyjacielem! Pasowanie na czytelnika 2013

6 marca  w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika. Uczniowie pierwszych klas zostali oficjalnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Jest to tytuł bardzo zaszczytny i świadczy o zainteresowaniu naszych uczniów literaturą. Uroczystość pasowania przygotowały Panie: Bożena Antoniuk-Gagoś i Agata Polichańczuk wraz z uczniami klas 2c i 3c oraz nauczyciele biblioteki szkolnej Pani Ewa Oleksińska i Pani Agnieszka Grzesiuk. W przygotowanie bajkowej dekoracji włączyła się  Pani Jolanta Sztejnbis. Piękne stroje młodych aktorów to zasługa Rodziców. O oprawę techniczną zadbał Pan Marian Kozak.

Przyrzeczenie, które  złożyli uczniowie, zobowiązuje ich do sumiennego czytania lektur, a także szanowania książek.

Nasza uroczystość wprowadziła uczniów do świata książek oraz pokazała wiele zalet czytania. Uczniowie klasy 2c i 3c przygotowali przedstawienie poświęcone bajkom.

Godziny otwarcia, aktualności i kalendarz wydarzeń szkolnej biblioteki znajdziesz w menu po lewej w zakładce BIBLIOTEKA.

Informacja dla rodziców

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zachęcamy rodziców do wspólnego czytania książek oraz przeglądania pomocy naukowych. Warto pamiętać, że nie ma lepszych źródeł informacji niż książki! Encyklopedia naucza, atlasy obrazują świat, a liczne opowiadania podpowiadają, jak porozumieć się z innymi. Czytanie ma wiele zalet:
1. Rozwija wyobraźnię.
2. Wzbogaca słownictwo i uczy poprawnego wysławiania się.
3. Wychowuje i kształtuje wrażliwość (niejedna porusza serce).
4. Od najmłodszych lat rozwija pasje.
5. Podpowiada, jak porozumieć się z innymi.
6. Zacieśnia więzi pomiędzy członkami rodziny.