Narodowe Święto Niepodległości w Jedynce

1img_0110Dnia 8 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji cała brać uczniowska, mali i więksi wraz z gronem nauczycieli zasłuchani w opowieść pewnej babci o tym, jak to było z tą niepodległością, przenieśli się do czasów I wojny światowej, kiedy to powstawały Legiony Polskie tworzone przez Józefa Piłsudskiego. JedynceAtmosferę dawnych chwil współtworzyła muzyka Chopina oraz melodie pieśni patriotycznych śpiewanych przez zespół  Allegro dowodzony przez Panią Marię Droś. Młodych aktorów przygotowała Pani Ewa Miduch. Okolicznościową dekorację wykonali Pani Agnieszka Grzesiuk, Pani Halina Lal i Pan Marcin Wróblewski.

Dzień ten przeżyliśmy szczególnie radośnie, uczestnicząc w zabawie historycznej jako armia piechoty i kawalerii oraz przez wspólne śpiewanie znanych pieśni patriotycznych. W naszych rękach powiewały balony i flagi, oczywiście biało – czerwone.