Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2011

17 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego  KANGUR.

Co roku nasi uczniowie chętnie uczestniczą w tym jednym z popularniejszych na świecie konkursów szkolnych. W tym roku przystąpiło do niego 51 uczniów naszej szkoły i co cieszy ogromnie, aż 31 z klas I – III.

Nietypowość konkursu związana z nieszablonowymi zadaniami oraz inną niż na co dzień formą udzielania odpowiedzi, sprawia trochę kłopotów, ale tylko trochę. Reszta to kontakt z czystym myśleniem, na rozwoju którego najbardziej nam – organizatorom konkursu zależy. Co roku mamy uczniów znajdujących się w ścisłej czołówce konkursu. Niedawno jedna z uczestniczek (dziś uczennica gimnazjum) w nagrodę wzięła udział w wycieczce zagranicznej.

Logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywanie problemów, radzenie sobie w nietypowych sytuacjach  – to zagadnienia, których opanowanie jest miarą rozwoju człowieka. To zagadnienia, które są kształcone w Kangurze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Wyniki tegorocznego konkursu poznamy na początku maja. Będą one opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnych tablicach ogłoszeń. Nagrody (mamy nadzieje, że będą) zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Zdjęcia pokazują fazę początkową, gdzie nauczyciele mogli pomagać uczniom – faza kodowania, oraz autentyczną Waszą pracę nad zadaniami.

Pozdrawiam wszystkich „Kangurków z SP1 w Lubartowie”

Marek Okrasiński