Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Moc atrakcji czeka na wszystkich tych, którzy 3 marca 2019 roku zechcą przemierzyć historyczny szlak i wziąć udział w grze edukacyjnej przygotowanej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tej niedzieli zabłądzisz w gęstwinie leśnych drzew i trafisz do obozu żołnierzy, którzy skazani na historyczny niebyt  przez władze komunistyczne kontynuowali walkę o wolną Ojczyznę do roku 1963. Czyli aż 18 lat po II wojnie światowej! Poznasz ich pseudonimy, ich życie, ich los, który naznaczyło piętno zdrajców Polski. Dowiesz się, jak żyli, jak walczyli i jak umierali Wyklęci. W wilczym mateczniku skosztujesz chleba niedoli i zanucisz rzewną piosenkę. Na własnej skórze doświadczysz i strachu, i żołnierskiej chwały. Chwały bohaterów niezłomnych.

Komuniści zrobili naprawdę wiele, by ze świadomości Polaków wymazać historię ludzi z lasu. Dziś przywracamy pamięć o nich. Przyjdź! Przyłącz się do watahy!

Warunkiem uczestnictwa w grze jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, stworzenie drużyny liczącej od 2 do 4 osób oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zgoda rodziców/prawnych opiekunów na udział grze edukacyjnej

Zapraszamy uczniów lubartowskich szkół, rodziny, fanów historii oraz wszystkich, którzy zechcą wstąpić w nasze progi.  Ruszajcie szlakiem Wyklętych w godzinach od 10.30 do 14.00!

REGULAMIN GRY EDUKACYJNEJ