Ślubowanie uczniów klas pierwszych

7 października 2016 roku w obecności Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i zaproszonych Gości, ślubowanie na Sztandar Szkoły Podstawowej nr 1  w Lubartowie złożyło 46 uczniów klas pierwszych. Zgodnie z naszym wieloletnim zwyczajem, podczas uroczystości, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed specjalnie powołaną Szkolną Komisją Uczniowską, złożoną ze starszych kolegów. Pierwszoklasiści pięknie wykonali przygotowane piosenki. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem Pani Marii Jaszczak zaśpiewali piosenkę pt.  W naszej klasie jak w rodzinie. Uczniowie klasy Ib, której wychowawczynią jest Pani Halina Lal, zaprezentowali piosenkę pt. Pierwsza klasa. W czasie uroczystości nie zabrakło dobrych rad dla Pierwszaków ze strony trzecioklasistów z klas 3a i 3b, którzy także zadedykowali najmłodszym wesołą piosenkę. Po występach Komisja Uczniowska wydała pozytywny werdykt i Pani Dyrektor Danuta Sienkiewicz, dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Wychowawczynie klas wręczyły uczniom legitymacje szkolne, a na pamiątkę tego niepowtarzalnego i wzruszającego wydarzenia, każda klasa ustawiła się do wspólnej fotografii. Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Walczak podziękowała Rodzicom, którzy przygotowali dla uczniów zdrowy podwieczorek, przy wsparciu sponsorów Państwa Jolanty i Rafała Smyk. Podziękowania skierowane zostały też do wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowania. Za opracowanie scenariusza, przygotowanie uczniów z klas 3a i 3b oraz koordynację organizacyjną przebiegu uroczystości odpowiedzialne były Panie Jolanta Falkowicz i Modesta Szczęsna. Poczet sztandarowy, pod opieką Pani Elizy Och, reprezentowali uczniowie najstarszych klas w szkole. Dekorację wykonali nauczyciele – Pani Jolanta Grelik, Pani Ewa Kucharczyk, Pani Katarzyna Bocian i Pan Marcin Wróblewski, a pracownicy szkoły zadbali o przygotowanie sali gimnastycznej. Wszystkim pierwszoklasistom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu szkolnych sukcesów.