Ślubowanie pierwszaków

DSC_0211Dnia 1 października 2014 roku na terenie naszej szkoły odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na tę doniosłą, niepowtarzalną chwilę oczekiwali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz uczniowie i uczennice, którzy we wrześniu rozpoczęli edukację szkolną. Z czym wchodzili w progi swojej pierwszej szkoły – z nadzieją, oczekiwaniem, lękiem, radością? Wszystkie emocje, które towarzyszyły dzieciom są ważne, zrozumiałe, uzasadnione i znane każdemu kto rozpoczyna kolejny etap swojego życia, podejmując nowe zadania. Mija pierwszy miesiąc nauki i zabawy w szkole – lęku coraz mniej, radości coraz więcej. W dzień ślubowania „pierwszoklasistę” każdy rozpoznaje bez najmniejszego problemu: elegancki, uśmiechnięty, rozśpiewany. Zna swoją szkołę, panią, kolegów. Trwa w oczekiwaniu na to co się wydarzy…
Uroczystość prowadzą uczniowie klasy Va – Zuzanna Sternik i Michał Bylina przygotowani przez panie Halinę Lal i Marię Jaszczak. Zapowiedź wprowadzenia Sztandaru Szkoły i zaśpiewanie Hymnu Narodowego wywołuje pierwsze emocje i jest sprawdzianem zachowania każdego ucznia. Kilka ciepłych słów Pani Dyrektor Danuty Sienkiewicz utwierdza w przekonaniu, że jest to jeden z najważniejszych dni dla uczniów klas pierwszych i ich Rodzin.
Chcąc dodać „pierwszakom” odwagi uczennice z klasy II „b” – Ala i Oliwia śpiewają piosenkę „Świat w kolorach”, Dominika – deklamuje wiersz „Witaj pierwsza klaso”, zaś uczniowie klasy IIa snują muzyczną opowieść o ostatniej wycieczce.
Podniosłym momentem jest zgodne z wieloletnim zwyczajem ślubowanie na Sztandar Szkoły. Oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona społeczności szkolnej poprzedzone jest prezentacją umiejętności wokalnych przed przyjaźnie nastawioną Komisją Szkolną powołaną z uczniowskiego grona (Daniel, Karolina, Hubert, Karol).
Oto repertuar przygotowany pod kierunkiem wychowawców na uroczystość ślubowania:
klasa I a – „Witaj nam dobra szkoło”, Pani Modesta Szczęsna
klasa I b – „Moja fantazja”, Pani Jolanta Falkowicz
klasa I c – „Marsz pierwszoklasistów”, Pani Bożena Antoniuk-Gagoś
klasa I d – „Mały człowiek”, Pani Renata Stawinoga
klasa I e – „Znaczki odblaskowe”, Pani Iga Mazurek-Racka
Gromkie brawa publiczności to dowód na to, że talent i zaangażowanie uczniów klas pierwszych są godne pochwały i każdy z nich zasługuje na to, by być SKARBEM JEDYNKI, o czym jednogłośnie powiadamiają w swym werdykcie członkowie Komisji Szkolnej.
Kolejne wzruszające i oczekiwane przez uczniów chwile to pasowanie na ucznia, będące przywilejem Dyrekcji Szkoły oraz wręczenie legitymacji szkolnych przez wychowawców.
Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły i zakończeniu oficjalnej części uroczystości Pani Dyrektor Barbara Walczak zachęciła do wykonania wspólnej, pamiątkowej fotografii i zaprosiła na zdrowy, smaczny podwieczorek przygotowany przez Rodziców.

I jeszcze tylko jedno, najważniejsze słowo: DZIĘKUJEMY – każdej życzliwej osobie, która przez swoje zaangażowanie przyczyniła się do przebiegu uroczystości ślubowania w tak pięknej formie i kształcie.