Sukces Zuzi

Nie tylko z kronikarskiego obowiązku, ale również z wielką dumą zawiadamiamy, że w dniu 15 kwietnia 2019 roku uczennica naszej szkoły oficjalnie została laureatką XV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym też dniu odebrała dyplom laureata, zdobywając II nagrodę w kategorii gimnazjum i szkoły średnie.

Zuzanna Żelazek, bo o niej mowa, jest uczennicą klasy III d oddziału gimnazjalnego. Ma już za sobą kilka sukcesów literackich. Spod jej pióra wychodzą krótkie teksty prozatorskie, inspirowane głównie własnymi doświadczeniami, ciekawością świata i drugiego człowieka. Zuzanna, jak na szesnastoletnią literatkę przystało, jest bardzo oczytana, interesuje się także sztukami plastycznymi i filmem. Może właśnie dlatego „Pytania o drogę poznania” – czyli temat tegorocznej edycji konkursu – zachęcił ją do poszukiwania literackiej odpowiedzi.  Efekt?  „Oda do Ciebie” jej autorstwa podbiła serca jurorów.

Zuziu, gratulujemy wielkiego sukcesu! Wierzymy, że kolejne białe kartki zapełnią się wspaniałymi historiami, które dla nas wyczarujesz z prostych słów. Powodzenia 🙂

Beata Wronowska

Młoda, zdolna literatka pracuje pod kierunkiem Pani Beaty Wronowskiej, Pani również serdecznie gratulujemy!