Naszym nauczycielom

Dnia 13 października 2010 roku o godzinie 16:00 nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie zebrali się na uroczystym posiedzeniu Rady Pedagogicznej z okazji Dnia Nauczyciela. Pani Dyrektor Danuta Sienkiewicz wręczyła grupie nauczycieli Nagrodę Dyrektora. W oficjalnej części zabrali też głos zaproszeni goście, Przewodniczący Rady Miasta Pan Jacek Zalewski i Pani Lucyna Rubach – przewodnicząca Rady Rodziców. Jak co roku honorowymi gośćmi uroczystości byli nauczyciele emerytowani.

W dźwiękach i kolorach odchodzącego lata i rozpoczynającej się złotej jesieni zaprezentowali się uczniowie (przygotowani przez panią Ewę Miduch i Bogumiłę Antoniak), którzy zaprosili wszystkich w podróż wspomnień słowem poezji i piosenki. W „słoju pamięci” ujrzeliśmy obrazy dawnych i bliskich wspomnień z murów szkolnych, m.in. pochylonego nad zeszytami pedagoga czy rozbrykanych uczniów podczas szkolnej pauzy. Okna zdobiły karykatury uczących nauczycieli, których autorką jest Patrycja Szczepaniak – absolwentka naszej szkoły. Dekorację przygotowała pani Agnieszka Grzesiuk.

Ewa Miduch