Tydzień chleba na zakwasie

Jedynka już po raz czwarty uczestniczyła w kampanii Fundacji Dobre Życie pt. „Tydzień chleba na zakwasie”, której celem jest zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami, jego walory odżywcze, podkreślając rolę błonnika, zawartego w chlebie z mąki z pełnego przemiału, wskazując, że   w piramidzie żywieniowej produkty zbożowe są najważniejszym składnikiem naszej diety, są jej podstawą. W ramach obchodów w dniach 17 – 21.10.2016r w szkole przeprowadzono szereg różnorodnych działań we wszystkich oddziałach. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat wartości odżywczych chleba zachęcając do jego codziennego spożywania. Uczniowie wykonywali plakaty, z których powstała piękna wystawa,  poznawali pracę rolnika, młynarza, piekarza,  rozróżniali zboża z których powstaje mąka oraz poznali etapy powstawania chleba i jego rodzaje, niektórzy uczniowie uczestniczyli w wycieczce do piekarni. Zwieńczeniem naszych działań była degustacja chleba zorganizowana w ubiegły piątek. Każdy mógł spróbować jak smakuje żytni chleb z masłem. Degustacja chleba była możliwa dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców. Sponsorem był Pan Łukasz Niewęgłowski, właściciel Firmy Jubilerskiej Niewęgłowski z Lubartowa. Składamy serdeczne podziękowania za zakup chleba przeznaczonego na poczęstunek dla dzieci. Dziękujemy również rodzicom Leny Kornackiej i Kaliny Marzec z klasy 3a za chleb upieczony w domu i przyniesiony do szkoły. Podsumowując akcję Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia, dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy czynnie włączyli się w jej realizację. W przygotowaniu chleba do degustacji oraz częstowaniu nim uczestniczyli: Julka Guz, Julka Ozon, Kaja Lato, Paweł Dejko, Oliwia Żeleźnik z klasy 6b, Zuzia Bednarz 5a oraz Maja Jaworska 5b. Dziękujemy! W naszej szkole – Szkole Promującej Zdrowie – kampania ta stała się bardzo ważnym elementem kształtowania prawidłowych nawyków żywienia. Koordynatorami przedsięwzięcia były Panie: Modesta Szczęsna i Barbara Walczak.