Uczennice z Jedynki nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Literackim „NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”

Miło nam poinformować, że III Nagrodę otrzymała Martyna Gadzała z kl. VIII b za tekst „Niezłomni w moich oczach”, natomiast Aleksandra Jasiówka z kl. VIII b – Wyróżnienie – za pracę „Tren” oraz Karolina Szczygieł z kl. VIII b – Wyróżnienie – za pracę „(NIE)ZŁOMNI”.
W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas VIII naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod Patronatem Honorowym m.in. Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Lubelskiego Kuratora Oświaty – Teresy Misiuk oraz IPN w Lublinie.
Warunkiem udziału było napisanie tekstu poetyckiego poświęconego pamięci i wartościom, którym służyli bohaterowie – Żołnierze Wyklęci. Spośród 130 uczniów z województwa lubelskiego prace trzech uczennic naszej szkoły zostały nagrodzone.
Serdecznie gratulujemy!