Uczniowie klasy 2a w Klubie Wiewiórka

Dnia 23 maja 2019 roku w klasie 2a odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego  programu Chroń Dziecięce Uśmiechy, którego celem było zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą na temat prawidłowej higieny jamy ustnej  oraz wypracowanie nawyków służących profilaktyce zdrowia zębów. Dzięki różnorodnym metodom oraz nowoczesnym materiałom, dzieci mogły w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Uczniowie pracowali również w tematycznych książeczkach  edukacyjnych  Ja i moje zęby, a regularne wizyty u stomatologa potwierdzali podpisem w legitymacjach członkowskich Klubu Wiewiórka PCK. Program realizowany był we współpracy z tutejszym oddziałem PCK, którego pracownicy przekazali uczniom upominki.                                                                                                                                                      Dziecięcy uśmiech jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Na pewno prozdrowotna edukacja uczniów będzie kluczem do budowania ich właściwych postaw teraz i w przyszłości.

Modesta Szczęsna