Uszyj laleczkę – daj dzieciom nadzieję

Po raz drugi Jedynka uczestniczy w globalnym projekcie edukacyjnym Wszystkie Kolory Świata, którego celem jest: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

W ramach akcji, 15 stycznia 2013 roku, uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią  Panią Modestą Szczęsną i rodzicami, uczestniczyli w warsztatach pod hasłem Uszyj laleczkę – daj dzieciom nadzieję. Uczniowie z pomocą mam, a w tym roku i tatusiów przygotowywali szmaciane laleczki UNICEF. One są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Każdy może stać się właścicielem wybranej laleczki        i w ten sposób pomóc potrzebującym dzieciom  w Czadzie. Czad boryka się z epidemiami polio, odry, zapalenia opon mózgowych i cholery. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Czadzie, tak, aby ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną tymi chorobami. 10 złotych to kwota, która umożliwia zaszczepienie jednego dziecka przeciwko chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia. Kampanię wspiera Majka Jeżowska – Ambasador Dobrej Woli UNICEF.