Wiosnę powitaliśmy, zimę pożegnaliśmy

Dnia 20 marca miało miejsce POWITANIE WIOSNY dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III. Przepięknie ubrani w kolory nadchodzącej pory roku uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej numer 2. Po krótkim, rytmicznym utworze „Wesoło witamy wszystkich Was” przyszedł czas na zagadki przyrodnicze przeplatane śpiewem uczniów klasy I „d”. Zaprezentowane utwory muzyczne o tematyce wiosennej rozbrzmiewały zarówno ze sceny i z widowni. W dalszej części spotkania zaprezentowane zostało oczekiwane przez wszystkich przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu studentów Koła Naukowego Pedagogów Zabawy UMCS.  Dzieci zachwyciły stroje aktorów, wykorzystywane przez nich rekwizyty i dekoracje. Wśród postaci, które wywołały piorunujące wrażenie wymienić należy tytułową Śnieżkę, krasnoludki oraz przebiegłą, rozkapryszoną, zauroczoną wyłącznie sobą, choć z kunsztem i wprawą  graną  Królową. Wspólny taniec i fotografia z aktorami był klamrą spinającą całość przygotowanej z myślą o uczniach imprezy.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim studentom – zarówno tym z plakatu i pierwszoplanowych ról, jak i tym, którzy swym wkładem pracy zadbali o najmniejsze detale przedstawienia.

Do zobaczenia za rok!

Renata Stawinoga