POWITANIE WIOSNY w klasach 0-3

Dzień pełen wrażeń miał miejsce 21 marca 2018 roku. Choć za oknem leżał śnieg uczniowie nie stracili nadziei na nadejście wiosny. 11 klas przywitało się nawzajem piosenką „Wiosenna cha, cha”. Było to preludium do występu scenicznego uczniów klasy III „d”. Wprowadzili oni publiczność w wyśmienity nastrój za sprawą recytacji,  śpiewu, tańców, gry na instrumentach perkusyjnych. Przypomnieli co dobry uczeń i dobra uczennica „na progu wiosny” wiedzieć powinni, jakie zwyczaje mają zwierzęta, kto wiosną bywa zakochany.

W drugiej części imprezy prym wiedli studenci pedagogiki reprezentujący Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS. Wystąpili oni w roli aktorów prezentując uczniom przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek”. Ich kunszt i zaangażowanie sprawiły, że dziecięce buzie były radosne, skupione i otwarte ze zdziwienia. Znane piosenki z bajek samograjek Jana Brzechwy w wykonaniu dziewczynki, wilka czy gajowego jeszcze długo po występie brzmiały na szkolnym korytarzu, stołówce, świetlicy.

Trzecia część to integracja obecnych na sali gimnastycznej uczniów i nauczycieli.  Realizacji tego zadania sprzyjały: wspólne tańce prowadzone przez jedną ze studentek oraz rebusy, kalambury i pokaz mody wiosennej przygotowany przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli – wychowawców bądź zaangażowanych  i pomysłowych rodziców. Improwizacje ruchowe przygotowano do utworów „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr” i „Wstawaj to już wiosna”. Przysłowia związane z wiosną  zrealizowano w postaci zadania: Pokaż bądź narysuj, byśmy mogli odgadnąć. Dzięki temu znajomość różnych powiedzeń dzieciaki mają „w małym paluszku”:

  • W marcu jak w garncu.[0]
  • Witaj nam maiczku, ze słowiczkiem w gaiczku. [Ia]
  • Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi. [Ib]
  • Jedna jaskółka wiosny nie czyni.[Ic]
  • Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa. [Id]
  • Jaskółka i pszczółka lata, znakiem to wiosny dla świata.[IIa]
  • Gdy gęś dzika w marcu przybywa, ciepła wiosna bywa.[IIb]
  • Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.[IIIa]
  • Wiosna piękna kwiatkami, a jesień snopkami. [IIIb]
  • Pogody kwietniowe – słoty majowe. [IIIc]
  • A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy. [IIId]

Każda klasa wybrała modelkę i modela, którzy zaprezentowali się na scenie. Ponadto wyznaczono osobę, która w czasie prezentacji modeli na scenie przedstawiła w pomysłowy, niebanalny sposób aktualne trendy w modzie na wiosnę. Strój modelki i modela składał się  z dostępnych w każdej szafie elementów odzieży albo też był samodzielnie wykonany z materiałów naturalnych typu gazeta, tektura, plastik. Inwencja twórcza autorów nie miała tu granic! Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia należą się szczere podziękowania. Niechaj zatem wybrzmi głośne: DZIĘKUJEMY!

Renata Stawinoga

Przedsięwzięcie wymyśliła i zorganizowała Pani Renata Stawinoga. Dziękujemy!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie Skip to content